Jak udekorowac stół na Wielkanoc?

by - czwartek, marca 03, 2016

Czas płynie tak szybko że nie będzie to 
z pewnością błędem jeśli napisze ze niebawem 
w naszych domach zagości wyjątkowy świąteczny nastrój. Wielkanoc niesie ze sobą szczególną atmosferę, którą każdy 
z nas chce zatrzymać jak najdłużej. Oto kilka inspiracji jak przygotować estetyczną oprawę dla świąt , która sprawi,
że nasz stół świąteczny 
i  wnętrze naszego domu nabiorą wyjątkowego charakteru.
 Chyba jestem straszną tradycjonalistką, bo stawiam na naturalne kolory oraz elementy dekoracji . Nie powiem – pastele a nawet czarno-białe dekoracje bardzo mi się podobają, ale biel, żółty i zielony w różnych konfiguracjach kojarzą mi się z ciepłem, rodzinną atmosferą 
i przytulnością. Nie trzeba się też natrudzić w szukaniu odpowiednich akcentów, bo wystarczy kupić bukiet tulipanów czy na spacerze rodzinnym zerwać bazie.

Stonowane kolory, naturalne materiały- jajeczka przepiórcze , świeże kwiaty - ich zabraknąć nie może! Na wielkanocnym stole musi stać piękny i okazały bukiet ze świeżych kwiatów i gałązek. Kochani inspirujcie się pięknem przyrody. Klimat sielskich krajobrazów odzwierciedlą nie tylko barwy, ale motywy zabawnych zajączków i kurczaczków.

Naczynia? Jeśli posiadacie klasyczną białą zastawę macie ułatwione zadanie. Biała porcelana wygląda doskonale na każdym tle 
i ze wszystkimi dodatkami pięknie się komponuje. Dlatego zaproście wiosnę do wspólnego Wielkanocnego śniadania.Możecie przełamać monotonną biel, układając obok talerzy i kubków, sztućce i gałązki bukszpanu w kolorze nasyconej zieleni.
Dodatki:

Podobne wpisy

2 komentarze